Popis okolí a tipy na výlety Print E-mail
There are no translations available.

Oblast Europasportgerion - Zell am See - Kaprun patří rozhodně mezi nejoblíbenější lyžařské oblasti v Evropě, dnes už nejen lyžařské, ale díky velmi kvalitní infrastruktuře a neomezenému množství sportovních a relaxačních aktivit a patří i k nejoblíbenějším místům pro celoroční vyžití. Europasportregion leží v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Nabídka sjezdových tratí je více než různorodá a každý lyžař si v jednom ze tří, vzájemně se doplňujících středisek Kitzsteinhorn, Maiskogel a Schmitttenhöhe, přijde na své a najde si nejeden svah odpovídající jeho lyžařským kvalitám a potřebám. Celková délka svahů se již blíží ke 150 km a každým rokem přibývají nové tratě, sněžná děla, lanovky a sedačky. Nadmořská výška 3029 garantuje kvalitní přírodní sníh nejen v klasické lyžařské sezóně, ale dokonce i v největších letních vedrech na ledovci Kitzsteinhorn, což je historicky první lyžařský areál v Rakousku.

Ledovec Kitzsteinhorn nabízí téměř 50 km převážně středně náročných a mírnějších tratí, ke kterým v listopadu 2007 přibyly nové tratě a nová vyhřívaná šestisedačková lanovka. Ledovec Kitzsteihorn v podstatě každým rokem rozšiřuje funparky, které jsou určeny pro snowboardisty a vyznavače akrobatického lyžování. Pro freestylisty je možnost lyžování především v oblasti Langwied.

Přímo nad Zell am See se rozprostírá lyžařský areál na hoře Schmitttenhöhe nabízející 75 km velmi dobře upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Tento areál je vyhledávaný především pro sportovní lyžování kvůli vysoké koncentraci náročných černých sjezdových tratí v čele se známou Trassabfahrt, která má délku 4 km a převýšení 900 metrů. V areálu na hoře Schmittenhöhe si už dnes také přijdou na své vyznavači funparků a freestylu. Velmi kvalitní nabídku lyžování doplňuje lyžování klasické, které se provozuje na více než 200 km běžkařských tratí, skoro polovina z nich je osvětlena, takže umožňují lyžování večer. Zdaleka největší atrakcí je klasické lyžování na ledovci, kde je celoročně umístěna 3 km dlouhá běžecká stopa, která se pyšní tím, že je nejvýše položenou běžeckou dráhou v Evropě. Kvalitní dopravu zajišťuje hustá síť skibusů, samozřejmě v ceně skipasu. Parkovací plochy pro návštěvníky přijíždějící autem jsou zdarma také.

Možnost lyžařského vyžití v oblasti Europasportregion rozšiřuje skvělý lyžařský areál Saalbach-Hinterglemm, vzdálený pouhých 20 minut od Zell am See, kde mohou návštěvníci naší oblasti využít dalších 200 km sjezdovek, moderně vybavených s rozsáhlou sítí restaurací, barů a chatek přímo na svazích. Přístup do tohoto areálu umožňuje společný skipass pro celou oblast Europasportregion. Velmi bohatá je i nabídka na polyžařské zábavy a relaxace v čele s wellness centry Optimum v Kaprunu a Freizeitzentrum v Zell am See (bazény, sauny, parní lázně, posilovny, masáže). Návštěva těchto zařízení je cenově zvýhodněna pro držitele skipasů, po zaplacení paušálního poplatku je vstup do těchto zařízení možný po celou dobu platnosti skipasu. Další možnosti vyžití jsou nekonečné, uvedeme jen namátkou např. krytá hala v Zell am See (bruslení, hokej, curling), bruslení na jezeře, tenisové haly, squashové kurty, jízdárny, kuželny, vyhlídkové lety, týmový paragliding, snowrafting, snowtubing, noční sáňkování, sněžnice, výpravy do ledových soutěsek či třeba přenocování na ledovci v iglů.

Velmi oblíbenou atrakcí je fantastický snowfunpark v Piesendorfu, vzdálený 10 minut od Zell am See, kde je možnost lyžování, měřená slalomová trať, sáňkařská dráha, snowtubing, toboganing. To vše je možné i za nočního osvětlení. Největší atrakcí je létání na závěsném rogalu nad celým areálem. Další sáňkařské dráhy naleznete přímo v Kaprunu a při výjezdu z Zell am See směrem na Bruck, tyto jsou také osvětlené a v provozu každý den. Celoroční vyžití umožňuje naprosto dokonalá infrastruktura a propojenost aktivit, každým rokem se rozšiřuje síť cyklostezek, tras pro horská kola, kolečkové brusle, dnes se na nich dá již úplně bez problému objet celé nádherné jezero.

Letní aktivity jsou stále vyhledávanější, přispívá k tomu také dokonalá síť koupališť propojených s jezerem. Koupaní v nejčistším jezeře v Evropě je opravdu naprosto fantastický zážitek a pro koho je voda studená (v létě dosahuje 22 stupňů), může využít vyhřívané bazény.

Vyžití na jezeře je bohaté i pro malé děti, dětská hřiště, lodičky, šlapadla, jízda na vodních lyžích, babábech, gumách, tobogány, skokanské můstky atd. V celé oblasti naleznete také mnoho kvalitních hřišť na minigolf a hlavně velmi kvalitní a oblíbené golfové hřiště, jediné na světě, kdy při odpalu se můžete kochat nádherným výhledem na ledovec Kitzsteinhorn. V letních měsících je možno taktéž zakoupit permanentku, která vám umožní vstup na všechna koupaliště, kryté bazény a můžete ji použít i k výjezdu na všech lanových dráhách, které jsou v provozu. Kvalitní nabídku ocení také vyznavači horské turistiky, stále populárnější nordicwalking, výšlap na ledovec Kitzsteinhorn patří k těm nejlepším.

Pro návštěvníky oblasti Europasportregion, kterým nabídka přímo v naší nejbližší oblasti nedostačuje a jsou schopni absolvovat další výlety za krásami Salzburger Land,se nabízí mnoho dalších světově známých, atraktivních míst. Krásná vyjížďka je po Grossglockner strasse, do bezprostřední blízkosti nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru. Silnice, která dlouhá 38 km vedoucí mezi alpskými velikány, učaruje opravdu každého a každý jistě ocení výjimečnost této stavby. Výjezd po alpské silnici je zpoplaťněn částkou 22,- Euro za osobní automobil, ale určitě nebude nikdo litovat investovaných peněz.

Při vjezdu na Grossglockner strasse, se nachází Wildpark Ferleiten, přírodní zoo, ve které můžete většinu zvěře spatřit z bezprostřední blízkosti. Určitě stojí za zhlédnutí, velmi ocení jak děti tak dospělí kvalitu tohoto parku, ve kterém najdete včetně restaurací také malý zábavní park.

Můžeme také velmi doporučit návštěvu Weissensee, tyto ledovcová jezera se nacházejí cca 35-45 minut jízdy autem od Zell am See. V letních měsících lze vystoupat až na nejvyšší vrchol Weissensee, ze kterého je úžasný výhled na ledovcová jezera. Občerstvení je možné ve známé Rudolfshütte odkud je také velmi pěkná vyhlídka na jezero v těsné blízkosti.

Přírodní zázrak jsou Krimmelské vodopády, které jsou cca 60 km od Zell am See. Tyto vodopády jsou oblíbeným místem pro hosty, kteří vyhledávají aktivní odpočinek a výlety na kolech v přírodě, protože výhodou je dostupnost po cyklistických stezkách.

Všechny turistické trasy, cyklostezky a jiné, jsou zaznamenány na velmi podrobných mapkách, které jsou zdarma k dostání ve všech info centrech, penzionech, hotelech. Mapky podrobně popisují délku, obtížnost, dokonce i průměrný čas na zdolání těchto tratí. Materiály, které Europasportregion zdarma nabízí, odpovídají kvalitě služeb, které jsou celoročně poskytovány.

Výjimečnost celé oblasti doplňuje jedna z nejdelších letních bobových drah v Evropě, která je vzdálená asi 15 minut od Zell am See. Stala se velmi oblíbeným místem letních návštěvníků Europasportregionu. Výhodou je opět její dostupnost po cyklostezkách. Je to velmi příjemná vyjížďka na horských kolech, prakticky celá po rovince, proto je vhodná i pro děti.

Na konci roku 2010 byl v regionu Zell am See/Kaprun otevřen komplex léčebných zařízení Tauern Spa. Tento druhý největší lázeňský komplex v Rakousku nabízí unikátní panoramatický výhled na impozantní horské pásmo národního parku Höhe Tauern. Na rozloze pěti hektarů je návštěvníkům poskytována lázeňská péče, wellness programy a beauty služby. Pro tyto účely je zde k dispozici čtyřhvězdičkový hotel, lázeňský a vodní svět, komfortní vnitřní a vnější prostory na odpočinek, bar, restaurace, vinotéka s krbem, kavárna. Nechybí ani dětský svět, sportovní a fitness prostory.

Další tipy na výlety a akce >>